5 نکته در مورد برنامه ریزی مالی

۱۱ , ۰۸ , ۱۳۹۶

5 نکته در مورد برنامه ریزی مالی

پشیمانی حس خوبی نیست. همه‌ی ما تجربه کرده ایم که ساعت ها مشغول فکر در باره ی کاری بوده ایم که اگر در گدشته انجام داده بودیم شاید الان شرایط متفاوتی داشتیم. این کار فقط شادی و وقت شما در زمان حال را می‌گیرد.

داشتن آرزوهای مثبت مالی به شما کمک می‌کند تا از زندگی لذت ببرید.

در اینجا 5 نکته مالی را عنوان می کنیم که می‌توانید وقت تان راصرف آن کنید و هرگز پشیمان نشوید :

بدهی‌های خود را بدهید

تقریبا هرچیزی که تا حالا خواسته‌اید و نیاز داشته‌اید می‌تواند مالی بوده باشد. متاسفانه، وام و بدهی و نرخ بهره باعث کاهش ارزش خالص و حساب پس‌انداز ما می‌شوند. مدیریت بدهی ها یا تمرکز بر حذف آن‌ها همگی دست ‌در ‌دست هم باعث بوجود آمدن تصویر مالی سالم‌تری می‌شوند.

تمرکز بلند‌مدت

از لحاظ مالی، تمرکز بلند‌مدت چیزی است که هرگز شما را نا امید نخواهد کرد. هر چه زودتر شروع به برنامه‌ریزی برای فرزندانمان، نقاط عطف و مهم زندگی و بازنشستگی خود کنیم، در این‌صورت آن مراحل زندگی راحت‌تر سپری خواهند شد. گزینه‌های بسیاری برای پس‌انداز و آماده سازی بلند مدت وجود دارد. برنامه بازنشستگی شما می‌تواند به کارفرما و حق و مزایای شما بستگی داشته باشد.

اول پس‌انداز؛ بعد خرید

معمولا این گونه عمل می کنیم: “الان بخر، بعدا پول بده”. به این دلیل است که ما همیشه مقروض هستیم.

اول پس انداز و بعد خرید، نه تنها برای سلامت مالی مفید است بلکه پاداش هم دارد. هنگامی‌که برای چیزی پس‌‌انداز می‌کنیم و سخت کار می‌کنیم، احتمالا بیشتر قدر آن ‌را خواهیم دانست. همچنین بیشتر ارزش پول را درک می‌کنیم.

ممکن است ارزش اجناسی که به صورت اعتباری خرید کرده‌ایم، به محض خرید افت کند. این مساله باعث خرج بیشتر می‌شود و باعث می‌شود خارج از حد اعتدال خود زندگی کنیم.

پس‌انداز خود را زیاد کنید

افزایش پس‌انداز احتمالا پیشنهادی است که میلیون‌ها بار شنیده‌اید، ولی همچنان مساله ‌ی خیلی مهمی است. با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شویم بهتر این است که اول پس‌انداز کنید بعد خرج کنید. یک راه برای انجام چنین کاری ایجاد بودجه ماهیانه است. اگر بتوانید، هنگامی‌که حقوق گرفتید سریعا پولی را در پس‌‌انداز خود بگذارید، پس از مدتی پس انداز قابل توجهی دارید و هنگامیکه اتفاقات غیرمنتظره زندگی رخ می دهند مانند از دست دادن کار،هزینه‌های چشمگیر پزشکی،یا هزینه‌ی زیاد تعمیرات منزل، خیالتان راحت خواهد بود.

 یک مشاوره مالی مخصوص هزینه استخدام کنید

ممکن است روی این پیشنهاد آخر خیلی تعصب نداشته باشیم، ولی داشتن یک متخصص برای برنامه ریزی مالی به شما کمک می کند تا تصویر مالی سالم‌تری داشته باشید. ممکن است متوجه شوید که انتخاب بین طرح های مختلف، برنامه ریزی برای مالیات و برقراری بدهی با داشتن مشاوره مالی خیلی راحت‌تر است. استخدام یک مشاوره مالی مخصوص هزینه مهم است زیرا آنها نسبت به اعتماد شما متعهد هستند تا به نفع شما عمل کنند.

این نکات مستلزم صبر هستند و ممکن است اعمال هر‌کدام چندین ماه طول بکشد، با این وجود، با دستیابی به هر مرحله از زندگی مالی سالم، لذت خواهید برد.

مرتبط با این پست

مرتبط با این پست
۲۷ , ۰۸ , ۱۳۹۶

هوش مصنوعی و مدیریت مالی مشتریان

بانک‌ها فین تک ها مدتی است از طریق مدیریت تقلب و یا [بیشتر]

۲۵ , ۰۸ , ۱۳۹۶

هزینه های خاموش سرکوب قیمت ارز

آمارهای صادرات غیرنفتی شش ماه اول امسال بیانگر یک واقعیت خاموش در [بیشتر]

۲۴ , ۰۸ , ۱۳۹۶

بسته شدن حساب‌های بانکی راکد از اول آذر

  ارجمندنژاد،‌ مدیرکل مقررات،مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی: ? [بیشتر]

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه ی حقوق مادی . معنوی برای اپلیکیشن کلون محفوظ میباشد