با برنامه ریزی مالی به اهداف مالی خود دست یابید.

۲۵ , ۰۷ , ۱۳۹۶

با برنامه ریزی مالی به اهداف مالی خود دست یابید.

روزی شخصی عاقل‌تر از من می‌گفت:” هدف بدون برنامه ریزی تنها یک آرزوست.” حرفشان منطقی بود.

چنانچه بپرسید، بیشتر افراد به شما جواب می‌دهند که هدف دارند، اما هنگامی که پرس و جوی عمیق‌تر‌کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از افراد هنوز درگیر برنامه ریزی برای اهدافشان هستند. برخی از ما ذاتا منظم‌تر از دیگران هستیم، اما صرف نظر از این مطلب، هر کسی می‌تواند از توانایی های برنامه ریزی کننده‌ی خود بهره ببرد.

کلید دست‌یابی به برنامه ریزی مالی آگاهی بیشتر شما از مسائل مالی خود است ، نیازی نیست که متخصص باشید. یک روش ساده برای شروع، ثبت تمام اموال مادی خود ، حساب‌های بانکی، دارایی های غیر منقول، حساب‌های بازنشستگی و سرمایه گذاری می‌باشد ، سپس تمام بدهکاری‌هایتان، مانند وام‌های مدرسه، کارت‌های اعتباری، رهن‌ها و سایر قرض‌ها را بررسی کنید. زمانی که تمام دارایی‌ها و بدهی‌های خود را مشخص کردید، دارایی خالص خود را درمی‌یابید.

آغاز برنامه ریزی مالی

بهترین توصیه مالی که من با افراد در میان می‌گذارم : مهم نیست چقدر درآمد دارید، بلکه میزان پس‌انداز و خرج شما مهم است. کلید برنامه ریزی موفق مالی افزایش آگاهی از چگونگی مصرف پول و دیگر منابع مالی خود است. طبیعتا، قدم بعدی بررسی بودجه ی خود است. ابزارها و برنامه‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که این کار را تسهیل می‌کنند. از همه مهم‌تر، شما باید روش مناسب را بیابید، حتی اگر این روش با کمک کاغذ و مداد انجام شود؛ بنابراین این کار را انجام دهید. بررسی کنید چه میزان و به چه دلیل هزینه می کنید.

اگر در همین مرحله توقف کنید و پیش نروید، تبریک می‌گوییم زیرا همین حالا هم از دیگر افراد گروه جلوتر هستید. دقت در این دو مرحله می‌تواند به شما در ایجاد مبنای مالی پایدار کمک کند.

هنگامی که برای این چالش آماده شدید، زمان تفکر بیشتر پیرامون اهداف شماست. من توصیه ی اکید می‌کنم که از روش اهداف آگاهانه استفاده کنید و باید آنها را اولویت‌بندی کنید. گاهی متوجه می‌شوید که اهداف شما به هم مرتبط هستند، یا چند هدف دیگر باید قبل از دست‌یابی به یک هدف بزرگ‌تر برآورده شوند. این امر خوب است و عنصری مهم برای برنامه ریزی محسوب می شود، زیرا اولویت‌بندی اهداف، اقداماتی که باید برای تحقق آنها انجام دهید را اعمال می‌کند.

نظرسنجی اخیر گالوپ نشان داد که تنها 38 درصد سرمایه گذاران دارای طرح مالی مکتوب بودند. پل نظر سنجی را با پرسش از کسانی که استراتژی مالی خود را یادداشت نکرده بودند ادامه داد: چرا آنان دارای این ویژگی نبوده اند و بیش از یک چهارم پاسخ دادند که آنها “وقت نداشتند” یا “در مورد آن فکر نکرده‌اند”. این نکته تأسف بر انگیز است و چیزی است که همه ما قدرت تغییر آن را داریم.

چگونه پس‌انداز و سرمایه گذاری کنیم

بسیاری از ما دارای اهداف مالی مربوط به پس‌انداز پول هستیم، یقینأ همین طور است. که می‌تواند مسائلی مانند خرید خانه، بازنشستگی، دانشگاه و دیگر اهداف باشد؛ اما پس‌انداز بدون سرمایه گذاری معمولأ کافی نیست. پول موجود در حساب‌های پس‌انداز به ندرت زیاد می‌شود زیرا نرخ سودها بسیار پایین است، ممکن است حتی با تورم هم حفظ نشود. در عوض، بسیاری از مردم تصمیم به سرمایه گذاری می‌گیرند، طوری که با قرار دادن پول در معرض خطر بالقوه رشد آن باعث کاهش پول می‌شوند. در طول زمان، سرمایه گذاری از سود ترکیبی بهره مند می‌شود و این امر در واقع می‌تواند به پول شما کمک کند تا در درازمدت سود داشته باشد.

سرمایه گذاری هوشمند مستلزم برنامه ریزی است. بسیاری از افراد بدون طرح کلی برنامه ریزی، یا آنچه که بیانیه سیاست سرمایه گذاری می‌نامیم با ایده ی کلی افزایش ثروت خود سرمایه گذاری می‌کنند. ما همه شعار قدیمی “خرید ارزان و فروش گران” را شنیده‌ایم ، ساده است درسته؟ اما بدون برنامه ریزی صحیح، افراد بسیار کمی در واقع از این توصیه پیروی می‌کنند و در بسیاری از موارد خلاف آن را انجام می‌دهند.

اگر اهداف مربوط به خانواده، مسائل مالی خود یا سایر امور دارید با برنامه‌ای مناسب به حصول آن اهداف نزدیک‌ترخواهید شد. بهترین روز برای برنامه ریزی همین امروز است زیرا هر سفری با اولین گام شروع می‌شود. آینده خودتان از شما سپاسگزار خواهد بود.

مرتبط با این پست

مرتبط با این پست
۲۷ , ۰۸ , ۱۳۹۶

هوش مصنوعی و مدیریت مالی مشتریان

بانک‌ها فین تک ها مدتی است از طریق مدیریت تقلب و یا [بیشتر]

۲۵ , ۰۸ , ۱۳۹۶

هزینه های خاموش سرکوب قیمت ارز

آمارهای صادرات غیرنفتی شش ماه اول امسال بیانگر یک واقعیت خاموش در [بیشتر]

۲۴ , ۰۸ , ۱۳۹۶

بسته شدن حساب‌های بانکی راکد از اول آذر

  ارجمندنژاد،‌ مدیرکل مقررات،مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی: ? [بیشتر]

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه ی حقوق مادی . معنوی برای اپلیکیشن کلون محفوظ میباشد